Czego szukasz?

Zakażenia dróg oddechowych
Wróć
Wróć
test text

Znajdź laboratorium

Wykonaj test na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2, nie wychodząc z domu

Utworzone przez Barbara Pawłowska
kropla krwi na palcu Czytanie zajmuje ok. 2 min
Czytanie zajmuje ok. 2 min
Spis treści:

W dzisiejszej sytuacji epidemicznej wiele osób zastanawia się, czy przebyło już zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Potwierdzenie kontaktu z patogenem jest możliwe dzięki badaniu obecności przeciwciał przeciwko nowemu koronawirusowi we krwi. Niektórzy sądzą, że badanie serologiczne wiąże się z koniecznością odbycia wizyty w laboratorium w celu oddania próbki krwi do badań, jednak dzięki zestawom do pobrania suchej kropli krwi możliwe jest określenie statusu immunologicznego w szybki i wygodny sposób bez wychodzenia z domu! Wykazano doskonałą korelację pomiędzy wynikami badań wykonywanych z surowicy pozyskiwanej podczas tradycyjnego pobrania i tych z suchej kropli krwi.

Czym jest test z suchej kropli krwi

Pobranie suchej kropli krwi (ang. dried blood spot, DBS) ogranicza się do szybkiego wkłucia za pomocą lancetu w opuszkę palca. Kropla krwi włośniczkowej nanoszona jest następnie na specjalną kartę z kodem kreskowym i po wysuszeniu może zostać wysłana do analizy w laboratorium. Materiał pobrany na kartę DBS nie wymaga chłodzenia. Do badania konieczne jest uzyskanie tylko kilku kropli krwi.

Sprawdź, czy przechorowałeś COVID-19, bez wychodzenia z domu

Test serologiczny ELISA na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w klasie IgG warto wykonać, jeżeli:

  • wiesz, że miałeś kontakt z osobą chorą na COVID-19
  • w czasie pandemii przeszedłeś infekcję grypopodobną, ale nie badałeś się w kierunku zakażenia SARS-CoV-2
  • przypuszczasz, że chorowałeś na COVID-19 łagodnie lub bezobjawowo

Badanie możesz wykonać bez wychodzenia z domu i narażania się na kontakt z innymi ludźmi podczas wizyty w laboratorium. Wystarczy, że samodzielnie pobierzesz krew z palca na przeznaczoną do tego kartę DBS i odeślesz ją do laboratorium. Możliwość samodzielnego pobrania krwi jest dodatkową zaletą dla pacjentów, którzy nie lubią pobierania krwi żylnej przez personel medyczny. Po wykonaniu testu DBS dowiesz się, czy masz w organizmie przeciwciała, które mogą świadczyć o prawdopodobnej odporności na ponowne zachorowanie na COVID-19.

Pobierz krew z palca i wyślij do laboratorium

Zestaw DBS możesz zamówić w sklepie internetowym (TUTAJ: https://zrobbadanie.pl/) z dostawą do domu.