Czego szukasz?

Zakażenia dróg oddechowych
Wróć
Wróć
test text

Znajdź laboratorium

Wytyczne dla właścicieli zwierząt w czasie wizyty w lecznicy dla zwierząt w okresie pandemii

Utworzone przez Aleksandra Świgut
Wytyczne dla właścicieli zwierząt w czasie wizyty w lecznicy dla zwierząt w okresie pandemii Czytanie zajmuje ok. 2 min
Czytanie zajmuje ok. 2 min
Spis treści:

W trakcie pandemii COVID-19 zakłady lecznicze dla zwierząt (ZLZ) oraz ambulatoria klinik weterynaryjnych działają w ograniczonym zakresie. Organizacje zrzeszające lekarzy weterynarii wydały zalecenia dla ZLZ oraz dla właścicieli zwierząt. Wytyczne mogą jednak ulec zmianie w zależności od sytuacji epidemiologicznej i ryzyka zakażenia na wybranym obszarze kraju.

Aktualna sytuacja w ZLZ

Z uwagi na bezpieczeństwo pracowników zakładów leczniczych oraz właścicieli zwierząt wprowadzono działania ochronne mające na celu ograniczenie ryzyka zakażenia nowym koronawirusem. Czasowo w ZLZ przyjmowane są wyłącznie pilne przypadki po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Wszyscy pracownicy zakładów leczniczych powinni zostać wyposażeni w odpowiednie środki ochrony osobistej oraz płyny do dezynfekcji rąk dla siebie oraz klientów.

Zgodnie z wytycznymi władz sanitarnych każdy ZLZ powinien zadbać o regularne dezynfekowanie klamek oraz innych powierzchni, które mogą mieć kontakt z właścicielami zwierząt. Do odwołania odwiedziny hospitalizowanych zwierząt przez ich właścicieli są zabronione.

Zalecenia dla właścicieli zwierząt w trakcie wizyty w ZLZ

Właściciele zwierząt powinni m.in. przed wizytą skontaktować się telefonicznie z lekarzem weterynarii i ustalić, czy konieczna jest pilna konsultacja w zakładzie leczniczym, oraz przygotować się do zrealizowania płatności bezdotykowo przy użyciu karty płatniczej z chipem.

Opracowano na podstawie: https://www.pslwmz.pl/