Czego szukasz?

Zakażenia intymne
Wróć
Wróć
test text

Znajdź laboratorium

„Rozmowy intymne bez cenzury”, czyli XXII Dolnośląski Festiwal Nauki we Wrocławiu!

Utworzone przez Sandra Góral
XXII Dolnośląski Festiwal Nauki we Wrocławiu Czytanie zajmuje ok. 2 min
Czytanie zajmuje ok. 2 min
Spis treści:

24 września 2019 współorganizowaliśmy spotkanie „Rozmowy intymne bez cenzury” w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Gośćmi wydarzenia byli lekarze, specjaliści z dziedziny ginekologii z Centrum Medycznego GINEMEDICA we Wrocławiu: dr Anna Szwabowicz i dr Mateusz Tylko. Publiczność stanowiła młodzież z wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych.

Eksperci podzielili się z uczestnikami wydarzenia swoją wiedzą i doświadczeniem na temat chorób wenerycznych. Doktor Szwabowicz wygłosiła niezwykle interesujący wykład na temat różnych dróg rozprzestrzeniania się infekcji intymnych, ich objawów i diagnostyki. Prezentacja wzbogacona była licznymi zdjęciami przypadków klinicznych poszczególnych chorób wenerycznych, dzięki czemu młodzież miała szansę zobaczyć jak wyglądają zmiany patologiczne narządów płciowych powodowane przez niektóre bakterie, wirusy czy grzyby. Podczas trwania wykładu uczestnicy zadawali anonimowo pytania zapisując je na kartkach wrzucanych do specjalnej kuli, które następnie odczytywaliśmy na scenie. Okazało się, że wrocławska młodzież jest bardzo zainteresowana tematyką bezpiecznego seksu. Uczniowie uważnie słuchali części wykładowej oraz zadawali wnikliwe pytania. Całe wydarzenie przebiegło w miłej i profesjonalnej atmosferze.

Wciąż za mało mówimy o skutkach niezabezpieczonego seksu. Cieszy nas fakt, że wspólnymi siłami z wrocławską młodzieżą i ekspertami mieliśmy okazję przełamać tabu i porozmawiać o zakażeniach intymnych. „Rozmowy intymne bez cenzury” okazały się idealnym miejscem na poruszenie wstydliwych zagadnień. Z pewnością nie wyczerpaliśmy jeszcze tego tematu, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia funpage na Facebooku – @seksoon. Na kanale opublikujemy odpowiedzi ekspertów na pytania zadane przez uczestników spotkania. Ponadto, jeżeli jakiś temat wymaga dodatkowych wyjaśnień, zapraszamy do kontaktu z nami. Jesteśmy otwarci na Wasze pytania i sugestie!

Zachęcamy do edukacji, zadawania własnych pytań lub dzielenia się swoimi doświadczeniami.