Czego szukasz?

Choroby tropikalne
Wróć
Wróć
test text

Znajdź laboratorium

Prawdziwa historia z życia polskiej podróżniczki

Utworzone przez Barbara Pawłowska
tuk tuk Czytanie zajmuje ok. 1 min
Czytanie zajmuje ok. 1 min
Spis treści:

Aleksandra Jaskółowska to podróżniczka, która zwiedziła już ponad 70 krajów na 6 kontynentach. Jest autorką bloga o podróżach i aktywnym stylu życia www.travelandkeepfit.com. Napisała również książkę „Ameryka Południowa – śladami cudów natury”, która jest aktualnie w sprzedaży.

Aleksandra zachęca do podróży w odległe zakątki świata, odkrywania nowych miejsc i ich kultur, a także promuje aktywne formy spędzania czasu. Nie boi się przy tym dzielić opowieściami o ciemnej stronie podróżowania. Odwiedzanie egzotycznych krajów łączy się z ryzykiem chorób tropikalnych. Swoją historię związaną z dengą Aleksandra opisała bardzo szczegółowo. Dlaczego postanowiła podzielić się tą historią? Ku przestrodze, bo jak pisze:

„Jeśli zarazicie się dengą, to nie ma magicznych tabletek, które was z niej wyleczą. Ochroną jest nasza świadomość i wiedza”.

Więcej informacji o historii Aleksandry znajdzie na stronie: http://www.national-geographic.pl/traveler/jak-prawie-umarlam-na-denge-w-tajlandii oraz http://travelandkeepfit.com/2017/01/11/jak-prawie-umarlam-na-denge-w-tajlandii/.