Czego szukasz?

Borelioza
Wróć
Wróć
test text

Znajdź laboratorium

Nowe rozwiązania w diagnostyce boreliozy

Utworzone przez Patryk Matuszek
wnętrze aparatu laboratoryjnego Czytanie zajmuje ok. 2 min
Czytanie zajmuje ok. 2 min
Spis treści:

Czas oczekiwania na wydanie wyniku badań jest bardzo istotny – bez niego lekarze nie mogą postawić rozpoznania ani wprowadzić odpowiedniego leczenia. Na szybkość wykonania badania przez laboratorium ma wpływ procedura wykonania testu (określona przez producenta w załączonej do testu instrukcji) oraz czas, jaki diagnosta laboratoryjny musi przeznaczyć na przygotowanie wszystkich niezbędnych do przeprowadzenia badania odczynników. Ale najbardziej czas oczekiwania na wynik dłuży się oczywiście pacjentowi.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom diagnostów laboratoryjnych, lekarzy i pacjentów, firma EUROIMMUN przygotowała specjalne formaty testów do diagnostyki boreliozy – paski Blot są konfekcjonowane bezpośrednio w rynienkach inkubacyjnych (EUROTray). Dzięki temu czas, jaki personel medyczny musi poświęcić na przygotowanie odczynników przed planowanym badaniem, ulega znaczącemu skróceniu. Diagnosta laboratoryjny nie musi już ręcznie umieszczać pasków Blot w rynienkach, wyliczać objętości koniugatu enzymatycznego ani zaznaczać wykorzystanych rynienek.

W wersji z rynienkami EUROTray dostępne są nastepujące testy do diagnostyki boreliozy:

  • anty-Borrelia EUROLINE-RN-AT (IgG) – numer kat.: DN 2131-0510 G
  • anty-Borrelia EUROLINE-RN-AT (IgM) – numer kat.: DN 2131-0510 M
  • anty-Borrelia EUROLINE-RN-AT-adv (IgM) – numer kat.: DN 2131-0510-2 M

Test anty-Borrelia EUROLINE-RN-AT-adv (IgM) jest oparty na kombinacji istotnych rekombinowanych antygenów Borrelia do wykrywania specyficznych przeciwciał w klasie IgM. Szczególnie istotnym komponentem antygenowym jest dimeryczne białko OspC, które jest o ponad 30% bardziej specyficzne od konwencjonalnego rekombinowanego OspC. Anty-Borrelia EUROLINE-RN-AT (IgG) służy do oceny specyficznych przeciwciał klasy IgG. Zawiera marker serologicznywczesnej fazy zakażenia VlsE w klasie IgG, wysoce specyficzne białko p39 (BmpA) oraz marker późnej fazy zakażenia p83. Ponadto spektrum antygenów obejmuje immunogenne lipidy błonowe Borrelia oraz pięć immunoreaktywnych antygenów (p58, p21, p20, p19 i p18), które pozwalają wykryć przeciwciała przeciwko Borrelia w klasie IgG z dużą swoistością.