Czego szukasz?

Alergie
Wróć
Wróć
test text

Znajdź laboratorium

Charakterystyka wieloparametrowego systemu EUROLINE w diagnostyce alergii

Utworzone przez Michał Podkalicki
Charakterystyka testów EUROLINE Czytanie zajmuje ok. 3 min
Czytanie zajmuje ok. 3 min
Spis treści:

Najszersze profile na rynku

Korzyści płynące z użytkowania profili alergologicznych firmy EUROIMMUN są niezaprzeczalne. System EUROLINE został zaprojektowany w celu błyskawicznej i łatwej detekcji od kilku do kilkudziesięciu różnych przeciwciał IgE podczas jednego badania. Jest wyjątkowo skuteczny w diagnostyce autoprzeciwciał oraz infekcji, doskonale sprawdzając się także w serologicznej diagnostyce alergii, czyli identyfikacji specyficznych IgE w surowicy pacjentów, u których podejrzewa się alergię IgE-zależną. Wieloparametrowe profile alergologiczne EUROLINE pozwalają na identyfikację aż 54 różnych alergenów oraz markera reakcji krzyżowych CCD z jednego pobrania.

Precyzyjny wynik

Zgodnie z powszechnie przejętym standardem w serologicznej diagnostyce alergii każdy wynik przedstawiony jest w postaci stężenia przeciwciał IgE w jednostkach kU/l oraz odpowiadającej stężeniu klasie EAST (0-6). Im wyższe stężenie/klasa przeciwciał IgE tym większe ryzyko objawowej alergii. W celu łatwiejszej interpretacji, wynik prezentowany jest również w postaci wykresu graficznego.

Indywidualne membrany

Innowacyjne zastosowanie indywidualnych membran z alergenami stanowi kluczową cechę systemu EUROLINE. W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, ten system pozwala na dopasowanie osobnych membran do konkretnych grup alergenów, co gwarantuje optymalną prezentację epitopów alergenowych, czyli miejsc na alergenie do których przyłączają się przeciwciała. To podejście skutkuje minimalizacją reakcji niespecyficznych i utrzymaniem wysokiej czułości badania.

CCD – marker reakcji krzyżowych

Dodatkowym atutem profili alergologicznych EUROLINE jest pasmo CCD, czyli marker reakcji krzyżowych, umieszczone na każdym profilu. Pozytywny wynik tego pasma wskazuje na obecność przeciwciał anty-CCD, które mogą wpłynąć na wynik badania. Przeciwciała te nie mają jednak znaczenia klinicznego – nie są zdolne do zapoczątkowania reakcji alergicznej np. uwolnienia histaminy z komórek układu odpornościowego. Dlatego zaleca się ostrożność przy interpretacji wyników z pozytywnym pasmem CCD, szczególnie gdy uzyskano wiele dodatnich pasm dla alergenów bogatych w reszty CCD (warzywa, owoce, pyłek traw i drzew, jady owadów), które nie korelują objawami u Pacjenta.

Automatyzacja badań

System EUROLINE umożliwia także automatyzację badań co eliminuje ilość potencjalnych błędów laboratoryjnych do minimum. Dzięki takim urządzeniom jak EUROBlotMaster czy EUROBlotOne, praca laboratoryjna jest w znacznym stopniu zredukowana, a sama metoda lepiej wystandaryzowana i powtarzalna.

Bogata oferta testów alergologicznych EUROLINE

Szeroka oferta profili EUROLINE obejmuje ponad 30 różnych testów, z których do najczęściej wybieranych należą profile wziewne, pokarmowe oraz pediatryczne (mieszane). Istnieje również możliwość wykorzystania bardziej celowanych profili 10-alergenowych, które umożliwiają uzyskanie aż 80 unikatowych wyników. Szczególnie warto zwrócić uwagę na profile molekularne, które pozwalają identyfikować składowe alergenów i są cennym narzędziem dla osób planujących immunoterapię alergenową na alergeny wziewne (np. brzoza, trawy) czy jady owadów błonkoskrzydłych (np. osa, pszczoła).

Podsumowanie

Profile alergologiczne EUROLINE to precyzyjne narzędzie diagnostyczne cieszące się zaufaniem ponad 150 medycznych laboratoriów diagnostycznych w Polsce od ponad 20 lat. Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższe laboratorium wykonujące testy EUROLINE.