Czego szukasz?

Neurologia
Wróć
Wróć
test text

Znajdź laboratorium

Darmowy webinar o autoimmunologicznym zapaleniu mózgu!

Utworzone przez Katarzyna Buska-Mach
grafika przedstawiająca głowę z widocznym mózgiem Czytanie zajmuje ok. 1 min
Czytanie zajmuje ok. 1 min
Spis treści:

26 lipca 2017 r. mieliśmy przyjemność wysłuchać webinaru pt. „Autoimmune Encephalitis – Anti-NMDAR and Beyond”, zorganizowanego przez firmę EUROIMMUN. Wykład prowadzony przez prof. Maartena Titulaera spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Ponad 200 osób z przeszło 23 krajów skorzystało z możliwości pogłębienia swojej wiedzy z zakresu autoimmunologicznych zapaleń mózgu.

Prof. Maarten Titulaer z Erasmus Medical Center w Rotterdamie jest światowej sławy specjalistą w dziedzinie neurologii. Zajmuje się autoimmunologicznymi zapaleniami mózgu. Celem prowadzonych przez niego badań jest zidentyfikowanie białek odpowiedzialnych za reakcję autoimmunologiczną inicjującą zapalenia mózgu.

Swoje badania kliniczne w dziedzinie neuroonkologii i immunologii prowadził we współpracy z wybitnymi naukowcami: prof. Josephem Dalmauem i prof. Ritą Balice-Gordon z Uniwersytetu Pensylwanii.

Absolwent Uniwersytetu w Lejdzie, w 2010 roku obronił z wyróżnieniem pracę doktorską pt. Prediction of small cell lung cancer in the Lambert-Eaton myasthenic syndrome. Sformułowane w niej zalecenia dotyczące badań przesiewowych przyniosły mu uznanie oraz wyróżnienie w postaci nagród: Prinses Beatrix Fonds Prize oraz Vera Bonta Prize.