Czego szukasz?

Alergie
Wróć
Wróć
test text

Znajdź laboratorium

Z czego wynika wysoka jakość testów EUROLINE?

Obiektywny odczyt elektroniczny

Reakcja z alergenem oceniana jest na podstawie intensywności wybarwienia pasm. Ocena ta dokonywana jest elektronicznie przez specjalny program (EUROLineScan), który na podstawie intensywności wybarwienia określa stężenie przeciwciał i klasyfikuje reakcję wg skali EAST.

Kontrola jakości na każdym pasku

Na każdym pasku testowym znajduje się pasmo kontrolne. Wybarwienie pasma kontrolnego wskazuje na prawidłowe wykonanie wszystkich etapów badania. W przypadku braku takiego pasma program nie wydaje wyniku.

Pasmo CCD na każdym pasku – co to znaczy?

Na każdym pasku testowym EUROLINE umieszczone jest pasmo CCD (ang. cross-reactive carbohydrate determinants). To tzw. reagujące krzyżowo determinanty węglowodanowe, które mogą powodować reakcje krzyżowe pomiędzy różnymi alergenami. Dodatni wynik testu serologicznego z jednoczesnym występowaniem przeciwciał anty-CCD podpowiada lekarzowi, aby bardziej krytycznie niż zazwyczaj podszedł do oceny wyniku. W szczególności gdy: uzyskano dodatni wynik dla wielu alergenów pochodzenia roślinnego, wynik wskazuje na alergię na lateks mimo braku ekspozycji zawodowej, wynik nie koreluje z obrazem klinicznym pacjenta czy otrzymany wynik badania serologicznego sugeruje np. podwójne uczulenie na jad pszczoły i osy.

Kompetentny personel – szkolenia dla pracowników laboratoriów

Możesz być pewien, że Twój test EUROLINE został wykonany prawidłowo. Każdy pracownik laboratorium wykonujący testy na alergię EUROLINE przeszedł szkolenie w zakresie wykonania i interpretacji testów przed ich wdrożeniem do laboratorium.

Niemiecka firma – od ponad 35 lat produkująca odczynniki do diagnostyki laboratoryjnej

Producentem testów EUROLINE jest niemiecka firma EUROIMMUN z ponad 35-letnim doświadczeniem w produkcji testów diagnostycznych z zakresu alergologii, infekcji, autoimmunologii oraz genetyki. Reagenty EUROIMMUN są wykorzystywane w tysiącach laboratoriów w ponad 150 krajach na świecie. Długoletnie doświadczenie oraz niemiecka dbałość o jakość produktów gwarantują wiarygodny wynik testów EUROLINE.